20.7 C
Priština
More

  Këshilla për femrat me gjoks të vogël

  spot_imgspot_img

  Deshironi me mire ta theksoni gjoksin? T’i zmadhoni thimthat? Keto jane trukat qe duhet t’i ndjekin femrat me gjinj te vegjel.

  Sigurisht, nuk mund te keni gjinj pin –up,por me ndihmen e disa keshillave dhe mirembajtjes, situata mund te ndryshoje ne menyre drastike. Nuk po mendojme qe te vendosni corape ne gjinj. Assesi. Qetesohuni, nuk do te thote gjithmone madhesia e gjinjve, por ne mbajten e vetebesimit.

  Nuk duhet te ndiheni keq per shkak se keni gjinj te vegjel, edhe kjo ka perparsine e vet, dhe ate shume.

  Sot, femrat me gjinje te medha nuk jane IN, por ende terheqin vemendjen edhe te femrave, edhe te meshkujve.

  SUTJENAT

  Me rendesi eshte qe te dini madhesine e sakte te sutjenave tuaja, pa marre parasysh a keni gjinj te vegjel apo te medhenj. Vete mund te merrni masen e madhesive te sutjenave, duke matur me meter nder gjinj. Numrin zakonisht e rumbullaksoni (te sakte), derisa femrat me gjinj me te vegjel mund te shtojne edhe disa cm. Pas kesaj metrin e vendosni perreth pjeses me te gjere te gjinjve,keshtu qe te merrni masen (thellesine) e korpave qe ju pershtatet. Numrin final e merrni nga numri i matjes se madhesise nder gjinj.

  Nese ai numer eshte me i vogel se 1, eshte 1=A, 2=B,3=C,4=D,5=DD,6=F,7=G,8=GG,9=H ose I.

  Do te thote nese madhesia nder gjinj eshte nder 80, ndersa ne pjesen me te gjere 82, atehere madhesia e gjinjeve tuaj eshte 80B. Pasi qe masat evropiane jane te rregulluara me numra 70,75,80,85,90, madhesine (e matjes nder gjinje)do ta rrumullakesoni me njerin nga keto numra.

  Tani mund te gjeni sutjene ideale per ju. Natyrisht, femrat me gjinj me te vegjel, nuk kane pse te brengosen shume per rripin e sutjenave, peshen e gjinjeve. Kjo do te thote qe blerjen do ta kene me te lehte.

  Sot eshte gjithnje e me veshtire te gjenden sutjena per femra qe t’ju pershtaten gjinjve te vegjel. Shume ferma mbajne sutjena te pershtatshme sportive, por ne kete menyre i bejne gjinte edhe me te rrafshët. Nese i pelqeni sutjenat sportive, assesi mos i zgjidhni ato tipiket, sepse qellimi i tyre eshte i kundert me ate qe deshironi ju, per zmadhimin e gjinjve.

  Ekzistojne lloje sutjenash te mbushura, keshtu qe gjinjte duken natyrshem te zmadhuara.

  Nese bleni push-up sutjena ose me numer me te madh, sigurisht qe do ta keni problem “mosmbushjen” dhe leshimin e rripave. Zgjidhni sutjena me numer me te vogel qe e keni. Nese keni matur madhesine nder gjinj 72, dhe ju keni rrumbullakesuar me 75, provoni numrin 70 me masen perkatese te tyre. Natyrisht, kujdes qe sutjenat mos t’ju shtrengojne shume dhe mos t’i ngritni gjinjte ne menyre te tepruar, sepse kjo mund te shkaktoje dhimbje te gjinjeve dhe te shpines.

  Mos u mbeshtetni ne push up sutjena, sepse ato jane te parapara per femrat me gjinj me te medhenj. Nese ju i mbani ato, gjinjte do t’ju duken jo natyrale dhe do te fitoni nje zbrazetire, sepse gjinjte tuaj nuk mund ta mbushin sutjenin. Perzgjedhja me e mire jane sutjenat pa trashesi apo jo te mbushura, te cilat ne menyre te perkryer pershtaten ne gjoksin tuaj. Drejtohuni dhe ecni me vetbesim.

  Mos u brengosni per gjinjte e vegjel, per shkak te tyre nuk do te keni dhimbje ne shpine, nuk do te leshohen si gjinj te medha kur te plakeni, nuk ju pengojne gjate ushtrimeve dhe vrapimi, si dhe mundeni lirshem te shtriheni ne shpine. Arsye te mjaftueshme per te qene krenare me to, apo jo? /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...