19.5 C
Priština
More

  Kërpudha të mbushura (të fërguara)

  spot_imgspot_img

  Vështërsia: e lehtë
  Për:  4 persona
  Koha e përgatitjes: 30 min

  Përbërësit

  Nevojitet:
  • 1 pako e kërpudhave të freskëta
  • 1 qepë
  • 100 gr proshutë
  • 100 gr djath të verdhë (kackavall)
  • 2 vezë
  • pak prezlle (grimca të bukës) dhe miell
  • 1 lugë çaji vegetë

  Përgatitja
  1. Kërpudhat lahen dhe i hiqet pjesa e brendshme. Pjesën e mbetur e prisni imët dhe e skuqni me pak vaj dhe qepë (deri sa kërpudhat të lëshojnë ujin). I largoni nga të nxehtit dhe i shtoni pak vegetë, proshutë dhe djathë (kackavallë). Me këtë i mbushni kërpudhat.

  2. Kërpudhat e mbushura i futni në miell, pastaj në vezët e rrahura, pastaj në prezlle dhe i fërgoni në vaj të nxehtë derisa të fitojnë ngjyrën kafe të artë.

   

  Artikulli paraprak
  Artikulli tjetër

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...