5.2 C
Priština
More

  Polenta me spinaq

  spot_imgspot_img

  Vështërsia: e lehtë

  Për:  2 persona

  Koha e përgatitjes: 15 min

  Përbërësit

  Nevojitet:

  • 200 gr polentë të zier
  • 200 gr djathë të lopës
  • 250 gr spinaq
  • 1 thelb hudhër
  • 50 ml qumësht
  • 3 lugë vaj ulliri

  Përgatitja

  Polentën e zieni në ujë të nxehtë me një lugë kripë dhe një lugë çaji vaj. Hidhini në kallëp të dëshiruar. Në vaj e fërgoni hudhërën e copëtuar imët dhe spinaqin. Shtojeni qumështin, kripën dhe piperin, dhe të gjitha këto i zieni për dhjetë minuta. E vendosni në pjatë polentën dhe spinaqin, i shtoni djathin e copëtuar imët, dhe… ju bëftë mirë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...