10.4 C
Pristina
14.6 C
Zurich
More

  Katër punët e shtëpisë që duhet t’i shmangni gjatë shtatzënisë

  spot_imgspot_img

  A ju vjen një nevojë e pakontrolluar që të shkatërroni tërësisht pluhurin dhe të largoni rrëmujën e krijuar në shtëpi? Ndërsa instikti juaj mund të aktivizohet me afrimin e datës së lindjes, gjithashtu është e rëndësishme që t’i merrni gjërat më shtruar përderisa jeni shtatzënë. Dhe, ekzistojnë disa punë shtëpiake që thjeshtë nuk janë të sigurta për nënat e ardhshme.

  Që nga organizimi i gjërave dhe paketimi i rrobave për në maternitet, gjeni se cilat obligime janë në rregull e cilat punë duhet t’i anashkaloni.

  Këtu po ju paraqesim katër punët e shtëpisë që duhet ti shmangni gjatë shtatzënisë:

  • Lëvizja e mobiljeve nuk është një ide e mirë gjatë shtatzënisë
  • Arsyet për të nxitur dikë tjetër të ndërrojë kutinë e mbeturinave të maces
  • Të shmangni përdorimin e sprejit për milingona dhe buburrecë
  • Arsyet mos të bëni renovime në shtëpi

  Aktivitetet që duhet shmangur gjatë shtatzënisë:

  • Sporte të rënda
  • Konsumi i duhanit
  • Dush shumë i ngrohtë
  • Përdorimi i barërave pa konsultë mjekësore
  • Rrezitja në temperaturë të lartë të diellit
  • Bërja e tatoo-ve dhe piercing
  • Pirja e alkoholit/kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...