19.7 C
Priština
More

  A është e sigurtë veshja e shtrënguesve gjatë shtatzënisë?

  spot_imgspot_img

  Po. Veshja e një palë shtrënguesëve prej likrës “për formësim të trupit”, sidomos në vithe, bark apo kofshë, nuk dëmtojnë fëmijën tuaj, pa marrë parasysh se sa afër mund të jetë. Fëmija juaj është i mbrojtur mirë nga lëngu amniotik, dhe kompresimi apo shtrëngimi i lehtë që bëhet në bark si pasojë e këtyre veshjeve shtrënguese, nuk shkakton asnjë dëm.

  Megjithatë, këto shtrënguese “të rregullta” nuk mund të jenë zgjedhja juaj e rehatshme për trupin tuaj që është vazhdimisht në rritje. Nëse ndjeheni mirë, në rregull mund ti përdorni. Përndryshe, ju mund të provoni linjën e shtrënguesve për femra shtatzënë “Mama” ose edhe produkte tjera që janë në dispozicion enkas për shtatzëni./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...