13.3 C
Priština
More

  Ka pirë 3 litra ujë në ditë për shkak të kokëdhembjes dhe mostretjes, ja çfarë ndodhi !?!

  spot_imgspot_img

  Sarah Smith është një britaneze 42 vjeçare dhe nënë e dy fëmijëve, ka pasur kokëdhembje dhe problem me tretjen. Pas një sugjerimi nga nutricionisti, ajo vendosi që të ndërmarrë një eksperiment sipas të cilit duhej të pinte 3 litra ujë në ditë në 28 ditët e ardhshme. Rezultatet janë madhështore…

  Pas disa viteve me kokëdhembje dhe probleme me tretjen, ajo foli me një neurolog dhe nutricionist për problemet e saj, me çka iu tha të pijë nga 3 litra ujë në ditë që trupi i saj të funksionojë më mirë. Përvojën e saj e përshkruajti në Daily Mail.

  Tri litra ujë në ditë i tingëlloi si shumë andaj u konsultua edhe me mjekun amë, për shkak të sasisë së madhë të konsumimit të ujit. Ai e inkurajoi atë që të pijë një litër ne mëngjes, një pasdite dhe një në mbrëmje. ”Veshkat e tua, të cilat pastrojnë gjakun nga mbeturinat dhe i shëndrrojnë në urinë, do të ndjejnë një lehtësim të madh” – i tha ai.

  I tërë eksperimenti u pasua me fotografitë nga java në javë. Në fillim, pranoi ajo, dukej si një 52-vjeçare, ndoshta më e vjetër për 10 vite. Ajo kishte qarqe të errëta rreth syve, nga të cilat dukej e dërrmuar, rrudha të theksuara, njolla të kuqe, lëkurë pa shkëlqim. „Ajo dukej e vdekur“ – thotë për veten, Sarah.

  Është ndjerë më mirë pas javës së parë

  Tashmë në fund të javës së dytë kishte vënë re se një javë nuk kishte patur një dhimbje koke dhe kishte tretje shumë më të mirë. Pas katër javësh të eksperimentit, fytyra e saj dukej krejtësisht ndryshe. Ajo dukej si një grua tjetër. Qarqet e errëta rreth syve tashmë ishin zhdukur plotësisht bashkë me skuqjen. Lëkura e saj u bë e butë pothuajse si kur ajo ishte një fëmijë. Transformimi ishte i mahnitshëm.

  Është ndjerë më shëndetshëm, më energjike dhe më e dobësuar, gjë që i dukej e pabesueshme pasiqë nuk kishte ndryshuar asgjë nga rutina pos konsumit të ujit. Këshillon që çdo grua të bëjë të njëjtën gjë – të konsumoni tri litra ujë në ditë dhe të shikoni se çfarë ndodhë! Natyrisht, para se të bëni një gjë të tillë, konsultohuni me mjekun tuaj.
  /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...