19.5 C
Priština
More

  Horoskopi javor

  spot_imgspot_img

  DASHI

  Dashuria: Nëse deri më tani ka pasur boshllëqe në dashuri, këto ditë do të keni mundësi më të mira. Ashtu si kjo, jeta juaj private do të përmirësohet ngadalë dhe gradualisht, dhe pastaj buzëqeshja ngadalë do të kthehet në fytyrën tuaj. Mos sforconi asgjë dhe gjithçka do të jetë mirë.

  Shëndeti: Shkoni të flini gjumë më herët.

  Puna: Ju preferoni të qëndroni në shtëpi dhe të bëni diçka nga kuzhina ose dhoma juaj. Disa do t’i përdorin këto ndikime për punët e vërteta të shtëpisë, kështu që kur të mbarojnë orët e tyre të punës, ata do të kthehen në shtëpi nga puna ku do të transformohen në mjeshtër të vërtetë.

  DEMI

  Dashuria: Në marrëdhëniet tuaja personale do të mbizotërojë kohë të lirë dhe relaksim. Shumë çifte do të kënaqen pa presionin që duhet të dalin diku ose të provojnë diçka para dikujt. Do të ketë edhe nga ata që do të jenë më të prirë të tërhiqen dhe t’i fshehin emocionet e tyre. Mos analizoni shumë.

  Shëndeti: Shëtitni më shumë në natyrë.

  Puna: Vetëm mos harroni se sa keni arritur në të kaluarën, aq më tepër për të motivuar veten për të ardhmen. Kur ju ofrojnë diçka të madhe, ndërsa ju dyshoni se nuk është e mundur ose që nuk mund ta bëni, ju po ia mbyllni rrugën vetes suaj.

  BINJAKËT

  Dashuria: Ndoshta do të ndiheni të pamotivuar dhe të painteresuar për disa çështje dashurie më domethënëse. Është rezultat i ngopjes me jetën e përditshme dhe nevojës për veprim që nuk ekziston. Ata që janë në marrëdhënie më të gjata duhet të mbajnë një ‘status quo’ solide.

  Shëndeti: Keni nevojë për më shumë pushim.

  Puna: Para jush jeni disi ditët më të rëndësishme të punës në të cilat përgjegjësitë do të rriten, dhe bashkë me to vijnë edhe kontrollet e biznesit. Pra, jini gati për gjithçka, mbani në mend gjithçka që keni arritur deri më tani dhe prezantohuni me të drejtë të plotë.

  GAFORRJA

  Dashuria: Përmbajtje e argëtimeve dhe numri i udhëtimeve në vende tërheqëse do t’i shijoni dhe përjetoni si rrallë ndonjëherë. Dikush do t’ju irritojë, por ju nuk do t’i lejoni askujt t’ju zhgënjejë. Do t’ju kujtohen ato vëmendje të vogla të cila kanë rëndësi për njerëzit. Sidomos për ju nga personi i dashur.

  Shëndeti: Me humor mposhtni brengat.

  Puna: Do të bashkëpunoni në mënyrë shumë efektive me të gjithë personat që ndodhen rreth jush.. Shumë vëmendje do të drejtohen nga ju dhe do të priten nga ju. Disa do të bëjnë veprime që do të kenë ndikim te të gjithë ata persona me të cilët punojnë. Do ta bëjë atë me themel, kështu që as rezultatet nuk do të mungojnë.

  LUANI

  Dashuria: Rrezatime pozitive, hapja dhe gatishmëria juaj për të shprehur atë që ndieni dhe afeksioni i palës tjetër do t’i bëjë këto ditë të këndshme për ju. Ata që janë ende në kërkim të një shpirti binjak do t’i afrohen lehtësisht çdo personi të seksit të kundërt. Do të jetë interesante.

  Shëndeti: Pushoni sipas nevojës.

  Puna: Gjithnjë e më shumë gjëra të rëndësishme po ndodhin në vendin e punës, dhe punët po bëhen edhe më kreative. Kjo është diçka që thjesht e adhuroni, kështu që punës do t’i përkushtoheni pa asnjë hezitim dhe pa asnjë rezervë. Do të punoni shumë, por dhe rezultatet nuk do të mungojnë.

  VIRGJËRESHA

  Dashuria: Të njohurit ose miqtë tuaj do t’ju ftojnë në tubime shoqërore dhe mu me ndihmën e tyre mund të takoni një person që do t’ju intrigojë. Prandaj pranoni ftesat e tyre dhe jini të hapur për dashuri. Ata që janë në marrëdhënie do të jenë të relaksuar dhe të lumtur.

  Shëndeti: Dilni më shpesh në natyrë. Shijoni rrezet e diellit.

  Puna: Në punë do të keni pengesa. Do të ketë edhe nga ata që përfundimisht do të përfundojnë një fazë të punës së tyre. Pritjet e reja janë në horizont, por do të duhet të vendosen bazat e reja për t’i përmbushur ato. Tani do të vendosni standarde të reja biznesi.

  PESHORJA

  Dashuria: Shumica gjatë ditëve të ardhshme do të përpiqeni të përmbushni pritjet tuaja të dashurisë ose të dikujt tjetër. Pjesa e dytë e javës sjell kënaqësi në një mënyrë më të qetë, por gjithsesi do të jeni të kënaqur dhe të plotësuar. Ndoshta thjesht do të shkurtoni daljet.

  Shëndeti: Keni nevojë për më shumë gjumë.

  Puna: Ju i keni arritur qëllimet mbi të gjitha pritjet dhe tani ndieni nevojën për pushim të gjatë ose të paktën për një pushim të shkurtër. Kush mund, le të udhëtojë. Kush punon ndoshta do të vazhdojë të punojë me zell, ndërsa disa do të zëvendësojnë një koleg, kështu që ata do të punojnë për dy. Do t’i përfundojnë punët me një buzëqeshje dhe shaka.

  AKREPI

  Dashuria: Çdokush do të sfidohet që të grindet, të kundërshtojë ose kritikojë palën tjetër. Është e mundshme edhe e kundërta, të tjerët t’ju kritikojnë. Vetëm me më shumë humor dhe vetëkontroll gjërat mund të bëhen më mirë. Bëni më të mirën tuaj.

  Shëndeti: Para jush është një rrugë interesante.

  Puna: Ju më me dëshirë do të dëshironit të tregonit atë që dini, por mendoni se nuk është ende koha të tregoni të gjitha atutë tuaja. Keni të drejtë. Disa gjëra do të bëhen më mirë nëse prisni vetëm pak më shumë. Pra, lini ato atu të fshehura tani për tani, edhe nëse ata pësoni ndonjë zhgënjim.

  SHIGJETARI

  Dashuria: Ju ndoshta nuk do ta arrini atë që aspironi në dashuri, por të paktën mos luftoni me diçka që nuk ka kuptim. Dalloni kush është kush, por mos reagoni me çdo kusht. Vetëm më vonë do të keni një arsye për të treguar se si ndiheni dhe një shans për ta bërë atë siç duhet.

  Shëndeti: Shkoni me vetëbesim atje ku ndiheni mirë.

  Puna: Dëgjoni të tjerët më shumë se veten tuaj. Tani për tani është kështu. Njerëzit përreth jush dhe ata me të cilët bëni biznes aktualisht shohin më shumë se ju ose kanë një ndikim më të madh në gjërat. Pra, lidhuni dhe mos pyesni shumë.

  BRICJAPI

  Dashuria: Para jush janë ditë të pasura me përvoja dashurie që do të jenë të këndshme për ju. Ata që janë ende vetëm duhet patjetër të vishen dhe të dalin në mes të njerëzve, sepse shanset për të gjetur dhe përjetuar dashuri janë rritur me të vërtetë. Ata që janë në marrëdhënie do të jenë mjaft të lumtur.

  Shëndeti: Do të rrisni vetëbesimin.

  Puna: Ju do t’i merrni gjërat në duart tuaja, do të bëni më të mirën tuaj dhe do të bëni një hap të madh përpara. Ata që punojnë me ju do ta vlerësojnë përpjekjen tuaj. Disa mund të marrin tashmë mirënjohje të merituar ose të paktën lëvdata për ato që kanë arritur. Thjesht vazhdoni përpara.

  UJORI

  Dashuria: Tani për tani dashuria po ju duket shumë larg, mirëpo përmbajtjet e tjera nga jeta juaj ju japin forcë të përballoni vetminë dhe distancën në marrëdhëniet personale. Kështu do të jetë tërë kjo javë. Nëse jeni ende vetëm, gjeni ndonjë film dashuria dhe fantazoni. Ata që jajë në lidhje le të bëhen më tolerantë.

  Shëndeti: Probleme me gjumin dhe shqetësime.

  Puna: Disa do të befasohen nga rëndësia e punës që i pret. Ndoshta ai do të trembet. Megjithatë, le ta dinë që janë në gjendje të bëjnë shumëçka. Kjo mundësi ofrohet shumë rrallë dhe do të ishte turp i vërtetë ta humbasësh atë. Mos analizoni shumë. Punoni.

  PESHQIT

  Dashuria: Kryesisht do të keni një përkrahje të mirë kur bëhet fjalë për dashurinë, por herë pas here do të bëni gabime në veprimet tuaja. Do të varet nga ju dhe aftësia juaj e vetëkontrollit për të pasur sukses në jetën tuaj private. Bëni më të mirën tuaj dhe bëni më të mirën tuaj. Ju do të keni sukses.

  Shëndeti: Bëni ushtrime fizike çdo ditë.

  Puna: Ju do të bëheni gjithnjë e më të interesuar për financat ose sistemet e reja që mund të përmirësojnë të ardhurat në atë që bëni. Ju do të bëni plane të reja në këtë drejtim. Ju do të luftoni për të mbështetur të tjerët për t’i vënë në veprim ose të paktën t’i motivoni. Diçka do të fillojë.

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...