19.7 C
Priština
More

  Harroni kthimin e kilogramëve pas kësaj diete! Kjo masazhë do ju lirojë nga dhjami.

  spot_imgspot_img

  Kur vendosni për të filluar një dietë, është e para, mirëpo kilogramët dinë të mbeten ashtu siç kanë qenë dhe shumë shpesh kthehen pas trajtimit. Tani, ekspertët këshillojnë që të prekni  pika specifike në fytyrë dhe do të keni një super-efekt, me një regjim të veçantë të të ushqyerit  dhe pesha nuk do të kthehet.

  Ekspertët këshillojnë që të prekni pika të caktuara në fytyrë, ballë, nofullë, mollëza, dhe nuk do të keni problem me peshën tuaj. Xhesika Ortner, autore e librit “ Tapping solution”, thotë se është me rëndësi t’i gjeni pikat e akupunkturës të cilat aktivizohen me prekje.

  Edhe sipas studimeve të Harvardit në ato momente, me anë të teknikës të njohur si Emotional Freedom që d.m.th liri emocionale, ju lironi kortizolin, zvogëloni stresin dhe urinë, dhe e rregulloni me sukses peshën tuaj. Para se t`a nënshtroni dëshirën tuaj dhe të ndërtoni trupin deri në perfeksion, së pari duhet të keni kontroll ndaj të ushqyerit emocional, të kuptoni se ju duhet të kënaqeni në ushqim e jo të shkatërroni atë.

  Para se të filloni të hani, mendoni si ndjeheni. Nëse jeni negative në mendime atëherë bëni masazh fytyrës. Hani ngadalë t’i jepni mundësi vetes që ta dalloni kur jeni të ngopur, gjithsesi duhet të jeni ulur në tryezë, mos u ngritni në këmbë gjatë hajes dhe posaçërisht mos e kyçni TV-në. Muzikë e mirë, enë të bukura dhe ulëse komode janë të patjetërsueshme.

  Nëse përcjellni këto këshilla mund të humbni edhe deri në 5 kg për një periudhë prej 8 javëve, pa ndonjë dietë të ashpër.

  Tetëshja

  Këto janë pika që duhet prekur: vetullat, anën e jashtme të syrit, lëkurën nën sytë, rrënjën e flegrës, mjekërr, klavikulë dhe sqetull.

  Çdo pikë duhet prekur shtatë herë, nëse ndjeni nevojë për më tepër atëherë lirisht bëjeni atë. Bëjeni këtë terapi çdo ditë për 15 min, në ndonjë ambient të qetë. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...