-5.6 C
Priština
-2.4 C
Zürich
More

  Hap pas hapi: Bëni një „punxhë krofnë“ të përkryer

  spot_imgspot_img

  Trendin më të ri veror të stilit të flokëve – punxhë në formë krofneje, e kanë lansuar yjet e filmit Reese Witherspoon dhe Kate Bosworth. Kjo frizurë e rregullt dhe e bukur, të cilën deri sot e mbanin balerinat, është bërë trendi i fundit në Hollywood. Punxha bëhet shumë thjeshtë dhe ju duhet vetët vetëm një çorape griloni më e trashë.

  Udhëzimin se si bëhet një punxhë në formë krofneje e vendosi në Youtube stilistja Wendy Nguyen, kurse videon e kanë shikuar me miliona femra.

  Merrni një çorape griloni më të trashë dhe prejeni pjesën ku hyn shputa e këmbës. Sa më i trashë të jet çorapi, punxha do të jetë më e plotë.

  Kapni flokët në formë të bishtit të kalit dhe vendosni një llastik gome. Pastaj bishtin tërhiqeni nga pjesa e çorapit, e cila ka formën e gypit.

  Çorapin kapeni me fundin e bishtit dhe silleni disa herë së bashku me flokët nga maja e kokës.

  Kur të përfitoni formën e krofnes, përforconi punxhën me disa kapëse.

  Në fund, përmirësoni fijet rreth punxhës me krehër, dhe nëse keni flokë të dendura, drejtojini qimet e lakuara me anë të xhelit për flokë. Që „krofna“ të jetë e fortë, përdorni sprej për flokë.

  Më poshtë mund të përcillni videon nga stilistja Wendy Nguyen

   

  Kjo temë është përgatitur nga Rrjeti i Studiove të Bukurisë PASSION.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...