-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Grimosuni si engjujt e Victoria’s Secret

  spot_imgspot_img

  Këmbë të holla, bel të dobët dhe një vështrim magjeps, janë engjujt e Victoria’s Secret, ku secila nga vajzat i duan këto tipare për veti.

  Megjithatë, është shumë e vështirë për të ardhur deri tek proporcione të përsosura dhe vijave të mira, por me ndihmën e videos tutoriale, të paktën kur është fjala për kozmetikë, ju mund të dukeni si këto bukuroshe të mahnitshme.

  Grimerja e famshme britanike Polly Osmond dhe modelja Angel Erin Heterton, në këtë video ju tregojnë se si të grimoseni dhe të shkëlqeni si një bukuroshe moderne e vërtetë.

  Edhe pse make-up i përdorur në video është nga „Victoria Secret“, ju gjithashtu mund të përdorni grimin e thjeshtë, gjithsesi e gjitha që ju duhet është një hije bronzi, lapsi i zi për sy dhe të kuqët për faqe ngjyrë rozë.

  „Qëllimi i grimit është që të nxjerrni në pah sytë me të ashtu-quajturin „Smokey“ teknikë, për të arritur një vështrim joshës. Pas syve, është e  nevojshme që lehtësisht t’i theksoni faqet, me ndihmen e të kuqit për faqe ngjyrë rozë, dhe pastaj buzët me buzëkuq në të njejtën ngjyrë,“ shpjegon Polly Osmond.

  Shihni udhëzimet e grimeres së njohur dhe zbukuroni veten për argëtim sonte./kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...