-1.2 C
Priština
-2.8 C
Zürich
More

  Cilët qerpikë artificialë ju shkojnë më së miri?

  spot_imgspot_img

  Qërpikët artificialë janë një zgjidhje e përkryer për ndonjë rast solemn apo një mbrëmje të çmendur në klub, mirëpo nëse nuk dini se cilat qerpikë i shkojnë më së miri formës suaj të syve, është e mundur që të krijoni një efekt të kundërt. Gjejeni formën e syve tuaj dhe lexoni se cilat qerpikë artificialë ju shkojnë më së miri.

  Sy të vegjël
  Qerpikët artificialë të rëndë munden që vizualisht të zvogëlojnë edhe më shumë sytë tuaj, prandaj zgjidhni modele qerpikësh që janë të gjatë dhe më të rrallë, ose vetëm vendosni disa qerpikë individualë në majë të kapakëve të syrit.

  Sy të rrumbullakët
  Suve të rrumbullakët shumë mirë do t’u shkonin qerpikët të cilët janë më të gjatë në këndet e jashtme (me kënde më të kthyera).

  Sy të mëdhenj
  Qerpikë artificialë të mëdhenj dhe të dendur do të definonin sytë tuaj dhe do t’u jepnin atyre një dukje të freskët dhe sensuale.

  Sy në formë bademi
  Ju jeni më e lumtura sepse do t’ju rrijnë të gjitha llojet e qerpikëve artificialë. Përveç atyre klasike, ju mund të zgjidhni edhe qerpikët argëtues me pupla apo me shirita vizëllues. /kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...