-1.3 C
Priština
-3.1 C
Zürich
More

  Grim ideal për femra me sy të gjelbër

  spot_imgspot_img

  Loja me ngjyrën vjollce

  Theksoni sytë e bukur të gjelbër me ngjyra të cilat në vete përmbajnë nëntone të kuqe. Për një dukje më tramatike, bëni smokey eyes, mirëpo me ngjyrë kumbulle dhe të gjitha nuancat e saj, e cila është një kontrast i vërtetë i të gjelbërtës. Ikni nëntoneve të të kaltërtës, si dhe hijeve të kaltërta e lapsave për sy. Gjithashtu, keni parasysh se do t’ju përshtaten nuancat e ngjyrës së arit, si dhe ngjyrat e ngrohta. Mos përdorni eye liner të zi apo ngjyrë kafeje, por zgjedhni ngjyrën e hirtë, e cila do të duket më e butë. E njejta rregull vlen edhe për maskarën: në vend të të zezës, vendpsni për ngjyrë kafeje të mbylltë.

  Shmanguni të argjendtës

  Me ngjyrat metalike, të cilat janë shumë në trend, mund të eksperimentoni, mirëpo ikni ngjyrës së argjendtë. Ngjyra e arit dhe e bronztë janë aleatët tuaj, posaçërisht për në mbrëmje. Gjatë ditës mund të luani me hije ngjyrë kafeje dhe të gjelbër të mbyllur, e atë dukje të mahnitshme mundeni ta transformoni në të mbrëmjes, thjesht duke i shtuar disa vizëllima (xhingla) me ngjyrë ari.

  Harrojeni eye liner-in e zi

  Për femrat me sy ngjyrë të gjelbër, kjo zgjidhje, nuk është më idealja. Në vend të të zezës, shfrytëzoni eye liner me ngjyrë çokolate, të arit apo ngjyrë hiri, të cilat nuk kanë shkëlqim të të argjendtës. Nëse dëshironi që sytë tuaj të duken edhe më goditës, shtoni kreon të bardhë për sy duke e vendosur në këndet e brendshme. /kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...