5.2 C
Priština
More

  Gjërat që u shkojnë ndërmend femrave kur ju vonohet cikli menstrual!

  spot_imgspot_img

  Secila femër e di mirë se sa i mundimshëm mund të jetë cikli menstrual, natyra ua përkujton se për çfarë janë kijuar d.t.th të jenë nëna pa marrë parasysh se a e dëshirojnë një gjë të tillë.

  Nga thellësia e shpirtit i urrejmë shtrëngimet, dhimbjet, ndjeshmërinë e tepërt dhe efektet e tjera që na vijnë me menstruacionet, sepse të rralla janë ato fatlume që nuk i përjetojnë këto gjëra gjatë ciklit.

  Derisa disa femra e dinë saktësisht se kur u fillon cikli, disa të tjerave ndonjëherë u vijnë më herët e ndonjëherë vonohen.

  Mirëpo, çfarë u sillet nëpër mendje femrave gjatë kësaj kohë që u vonohen menstruacionet? Përgjigjen e keni më poshtë!

  Deri në moshën 15 vjeçare– Mendoni se nuk është aq keq siç ju kanë thënë, nuk bëzdiseni çdo muaj./ Shkëlqyeshëm, nuk kam nevojë të bëj harxhime të mëdha. / E pse të “më vinë” çdo muaj kur nuk planifikoj të bëhem nënë para moshës 25.

  Nga 15 deri në 20 vjeçe – Mos ndoshta jam shtatëzënë? / Si ta shikoj tani nënën në sy?/ Babai do të më vrasë!

  Nga 20 deri në 25 vjeçe – Nuk ka gjasa të jem shtatëzëne, e gjithë kjo është pasojë e stresit të provimeve./E çka nëse ngel shtatëzëne, si do të kënaqem dhe dëfrehem pastaj?/ Mos dhashtë Zoti, unë ende nuk kam diplomuar!

  Nga 25 deri në 30 vjeç – E çka nëse me të vërtetë jam shtatëzënë, do të më prishen planet e karrierës./ Dhashtë Zoti të ngelem shtatëzënë, jemi duke provuar me qindra herë dhe të gjithë mendojnë se jam sterile./

  Nga 30 deri në 35 – Mos ndoshta kam ngelur përsëri shtatëzënë, sapo u rimëkëmba nga lindja e fundit!/ E çka nëse jam futur në menopauzë të hershme?/ ose ndoshta nuk është diçka në rregull, mos vallë kam ndonjë cistë, duhet urgjentisht të shkoj tek gjinekologu.

  Nga 35 deri në 40 – Nuk ka gjasa të kem ngelur shtatëzënë, me siguri jam futur në menopauzë./ Nëse jam shtatëzënë dhe do e lindi foshnjen, njerëzit më vonë do të pyesin në mos jam gjyshja e tij.

  Nga 40 deri në 45 – Sigurisht që është menopauza, shumë mirë që nuk kam nevojë të brengosem më. / Do të ishte trendi, sikurse tek ata të Holivudit, të lind në të dyzetat.

  Nga 45 deri në 50 – Shpresoj se kam shpaguar borxhin tim si qenie njerëzore dhe jam bërë mjaftueshëm – nënë./

  Nga 50 deri në 55 – Më në fund jam e lirë, apo ndoshta ka ende…/kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...