17.7 C
Pristina
20.3 C
Zurich
More

  Ëmbëlsirë e shpejtë

  spot_imgspot_img

  E lehtë dhe e shijshme

  Koha e përgatitjes: 50 minuta
  Për 10 persona

  Përbërësit:

  • 4 vezë,
  • 6 filgjana sheqer,
  • 2 gota kos,
  • 3 filgjana vaj,
  • 4 filgjana miell,
  • 1 pluhur për pjekje
  • 10 lugë gjem,
  • 100g çokollatë për zierje

  Procesi i përgatitjes:

  Vezët duhet të tunden mirë, pastaj shtoni sheqerin, kosin, vajin, miellin dhe pluhurin për pjekje. Kjo përbërje piqet në 200 gradë celsius. Pasi që të piqet, derisa është e nxehtë e lyejm me gjem, pastaj lihet për tu ftohur dhe mbi të hidhet çokollatë e grimcuar.

  Kënaquni me shijen e mrekullueshme të kësaj ëmbëlsire.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...