E lehtë dhe e shijshme

Koha e përgatitjes: 50 minuta
Për 10 persona

Përbërësit:

  • 4 vezë,
  • 6 filgjana sheqer,
  • 2 gota kos,
  • 3 filgjana vaj,
  • 4 filgjana miell,
  • 1 pluhur për pjekje
  • 10 lugë gjem,
  • 100g çokollatë për zierje

Procesi i përgatitjes:

Vezët duhet të tunden mirë, pastaj shtoni sheqerin, kosin, vajin, miellin dhe pluhurin për pjekje. Kjo përbërje piqet në 200 gradë celsius. Pasi që të piqet, derisa është e nxehtë e lyejm me gjem, pastaj lihet për tu ftohur dhe mbi të hidhet çokollatë e grimcuar.

Kënaquni me shijen e mrekullueshme të kësaj ëmbëlsire.