-6.7 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  Dietë treditore me mjaltë

  spot_imgspot_img

  Nëqoftëse ndiqni këtë dietë, ju mund të humbisni 2-3 kilogramë në vetëm tri ditë.

  Përshkak të përmbajtjes së madhe të vlerave ushqyese, mjalti duhet të konsumohet çdo ditë. Nutricionistët këshillojnë që para fillimit të dietës, të merrni dhe të përdorni mjaltë të cilësisë së testuar, ku prioritet ka lloji i mjaltit të errët.

  Dita e parë

  Mëngjesi: 2 të verdha të vezës përzieni me një lugë mjaltë. Gjatë çdo vakti të ushqimit, pini çaj me limon ose kafe (pa sheqer).

  Dreka: 100 g djathë, 50 g karrota të ziera, 50 g brokoli të zier, 50 g lulelakër e zier. Gjithë këto përbërës përzieni në blender deri sa të arrini një masë kremoze. Si shtojcë, mund të konsumoni çaj ose kafe me një lugë mjaltë.

  Darka: një pjatë supë perimesh, një fetë bukë integrale si dhe një mollë, dardhë apo edhe portokall.

  Para se të flini gjumë, mund të konsumoni çaj me limon.

  Dita e dytë

  Mëngjesi: njejtë sikur ditën e parë.

  Dreka: bëni krem nga një vezë e zier, një lugë mjaltë dhe 100 g gjizë. Gjatë çdo vakti të ushqimit pini çaj me limon ose kafe.

  Darka: 150 g peshk ose fileto pule, një pjatë e vogël sallatë perimesh si dhe çaj me limon.

  Dita e tretë

  Mëngjesi: njejtë si në ditën e parë + një mollë.

  Dreka: 50 g djathë, një fetë bukë e thekur, një pjatë perime të freskëta me lëng limoni.

  Darka: 300 g perime të ziera, një vezë e zier, një gotë çaj me një lugë mjaltë.

  Shënim: Çdo ditë, patjetër të konsumoni gjysmë limoni! /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...