13.3 C
Priština
More

  Deserti më i shijshëm: Ëmbëlsirë të cilën do ta mbani në mend tërë jetën!

  spot_imgspot_img

  Për ta gatuar ju nevojitem 25 minuta

  Përbërësit:

  ▪ 300 g çokollatë për zierje,
  ▪ 5 vezë,
  ▪ 4 lugë sheqer,
  ▪ 400 ml ajkë të ëmbël,
  ▪ 1 lugë sheqer pluhur.

  Përgatitja:

  Shkrini në zjarr të lehtë 300 g çokollatë për zierje me 4 lugë sheqer.

  Në një enë për përzierje tundni 5 të bardhë të vezëve me 4 lugë sheqer, shtoni ajkën e ëmbël dhe përzieni me mikser.

  Në çokollatën e shkrirë qitni të verdhët e vezëve dhe përbërjen nga ena për përzierje. Tundni me lugë druri.

  Futeni në frigorifer të qëndrojë 3 orë.

  Servireni me pemë apo me krem.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...