-1.3 C
Priština
-2.6 C
Zürich
More

  Dallim i tmerrshëm në mes të duhanpirësit dhe joduhanirësit: Ja se çfarë bëjnë cigaret në trupin tuaj

  spot_imgspot_img

  Nëse jeni duhanpirëse, dhe planifikoni që të heqni qafe tymin e duhanit, me siguri që në atë do t’ju ndihmojë ky përshkrim grafik rrënqethës për atë se si duhani ju dëmton në të gjitha mënyrat.

  Të gjithë e dijmë se duhani nxit kancerin e mushmërive. Mirëpo, a e keni ditur që duhanpirësit për shkak të akneve, rrudhave dhe thinjave në flokë duken deri në dhjetë vite më të vjetër se bashkëmoshatarët e tyre?

  Nëse nuk e keni shumë të rëndësishme dukjen fizike, atëherë së paku do të duhej që të frikësoheni për fuqinë tuaj riprodhuese. Secila cigare e thithur ngadalëson dhe vret një numër të mirë të spermatozoidëve, e gjithashtu ndikon shumë keq edhe në frytin në barkun e nënës.

  Shikoni dallimet në trup në mes të duhanpirësit dhe joduhanpirësit, të cilat janë treguar në kuadër të projektit „Tobacco Body“ të shoqatës finlandeze për luftë kundër kancerit.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...