20.7 C
Priština
More

  Përdorimi i “balsamit te buzëve” në bishtalecat tuaj?

  spot_imgspot_img

  Stilistët e njohur kanë zbuluar sekretet për kujdesin e flokëve gjatë verës

  A doni të mësoni fshehjen e gjatë të sekretit të frizerëve të personaliteteve të famshëm? Ne po ju zbulojmë disa prej tyre, por qëndroni të gatshëm për surpriza.

  BISHTALEC PËR VETËM PAK MINUTA

  Një nga frizurat e rralla që duket e pashmangshme në martesat verore është frizura me bishtalec i cili e rrethon kupën e kokës, i ashtuquajturi bishtalec Heidi.

  – Kjo është frizura ime e preferuar gjatë verës. Veshja verore përshtatet shëlqyeshëm me të – thotë Eshli Streicher, mes klientëve të së cilës është dhe En Hatavej.

  Filloni me ndarjen e flokëve tuaj duke bërë një ndarje në mes. Nga çdo anë bëni nga një bishtalec. Bishtalecat duhet të fillojnë në nivelin e veshëve, e jo nga rrënja. Pastaj mbështillni bishtalecat rreth kupës së kokës dhe kryqëzoni 2-3 centimetrat e fundit, dhe i përforconi njërin me tjetrin.

  Këshillë: Mbaroni me balsamin për “buzët”.

  – Për shkak se ajri është i thatë verës, në vend që të përdorni sprej për flokë, lyeni flokët me balsam për “buzë”. Kjo do t’i japë flokëve tuaj shkëlqimin dhe do të mundësojë hidratimin. Me të vjen edhe era e mirë. “Disa miza me një grusht” – thotë Esli.

  RINDËRTONI “BISHT-KALIN” (bishtalecin)

  “Bisht-kali” pothuajse të gjithëve i duket bukur. Adam Livermore, floktari Meg Ryan, Cher dhe Naomi Campbell, kanë një teknikë të fshehtë për të bërë “bisht-kali”.

  – Unë e di se kjo tingëllon çmenduri, por në qoftë se ju dëshironi një “bisht-kali” të lëmuar të përkryer, spërkatni rrënjët e flokëve me sprej për volum para se të ngritni flokët. Spreji do të forcojë rrënjët e juaja dhe për këtë është më lehtë për të bërë një “bisht-kali” të përsosur. Pastaj spërkatni sprej për teksturë që flokët të janë më pak të rrëshqitshme, kështuqë edhe bishtaleci qëndron më mirë – këshillon Adam.

  BËNI FLOKËT ME ONDE (VALË) NË BANJON TUAJ

  Nëse keni flokë të butë dhe të drejta, e dini se sa e vështirë është për t’i bërë ato të duket voluminoze dhe me onde (të valëzuara). Eli Paroneli nga saloni „Jonathan & George“, e cila kishte rregulluar shumë personalitete të famshëm, ka një zgjidhje.

  – Me rregullimin e flokëve me onde (valëzuar) caku kryesorë është që ta bëni sa më të onduluar (valëzuar) se që dëshironi që ajo të jetë në fund. Spërkatni çdo gërshetë me llak fleksibël për flokë. Çdo gërshetë në veçanti mbështilleni me figaro. Do të ju duket vetja shumë kaçurrel, por kur do të ftohen flokët, krihni kaçurrelat dhe do të keni flokë të bukura me onde (valëzuara). Shpërndani flokët tuaja anash për të fituar volum edhe më të madh – këshillon Eli./kosovarja.ch/

   

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...