13.4 C
Priština
More

  Cheese Cake me pak përbërës dhe pa pjekje

  spot_imgspot_img

  Përbërësit për shtresën e parë:

  28 biskota Oreo

  5 lugë gjelle gjalpë të nfurtë

  Për kremën:

  1 ½ gotë pana (ajkë e ëmbël)

  1 ½ gotë sheqer pluhur

  2 gota djath krem

  Përgatitja:

  Biskotat bluani imët dhe përzijini me gjalpën.

  Në këllëfin për ëmbëlsira shtrijeni këtë masë dhe shtypeni mirë.

  Gjersa shtresa e krijuar të pushoj, ju bëni gati kremën. Me mikser përzieni ajkën dhe sheqerin pluhur. Më pas shtoni edhe krem djathin. Përzieni mirë deri sa të krijohet një masë e dendur kremoze.

  Më pas hidheni mbi shtresën e parë, dhe sipër dekorojeni me disa oreo të tjera, sipas dëshirës.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...