Përbërësit për shtresën e parë:

28 biskota Oreo

5 lugë gjelle gjalpë të nfurtë

Për kremën:

1 ½ gotë pana (ajkë e ëmbël)

1 ½ gotë sheqer pluhur

2 gota djath krem

Përgatitja:

Biskotat bluani imët dhe përzijini me gjalpën.

Në këllëfin për ëmbëlsira shtrijeni këtë masë dhe shtypeni mirë.

Gjersa shtresa e krijuar të pushoj, ju bëni gati kremën. Me mikser përzieni ajkën dhe sheqerin pluhur. Më pas shtoni edhe krem djathin. Përzieni mirë deri sa të krijohet një masë e dendur kremoze.

Më pas hidheni mbi shtresën e parë, dhe sipër dekorojeni me disa oreo të tjera, sipas dëshirës.