-4.8 C
Priština
-0.1 C
Zürich
More

  Çfarë paraqesin puçrrat në vende të caktuara?

  spot_imgspot_img

  Me puçrra lufton një numër i madh grash. Për të qenë sa më të sukseshme, më së miri është të drejtoheni te dermatologu. Megjithatë nëse nuk janë në një gjendje shumë shqetësuese, mund të provoni t’i kuroni vetë, por më parë duhet ta dini arsyen e shfaqjes së tyre. Po ju zbulojmë disa arsye të mundshme të paraqitjes së puçrrave në disa vende të caktuara të lëkurës.

  Në qafë dhe në dekolte – Shfaqja e puçrrave në këto vende jo rrallë është rezultat i stresit, por mund të shfaqen edhe si ngacmim i veshjeve sintetike.

  Në veshë – Puçrrat në veshë zakonisht janë të dhimbshme dhe të nënlëkurshme dhe asocojnë në probleme me veshkat. Mbase hani gjëra shumë të njelmëta dhe pini pak lëngje.

  Në faqe –Puçrrat në faqe, anash dhe përreth gojës më së shumti shfaqen në peridhën paramenstruale. Kjo pjesë e trupit lidhet me hormonet, prandaj puçrrat mund të jenë tregues problemi me vezoret. Përvec kësaj, puçrrat e kësaj pjese mund të lidhen edhe me stresin dhe me gjumin e parregullt.

  Pjesa e sipërme e faqeve – Nëse ju shfaqen puçrra më mollëza, ndoshta jeni duke e tepruar me cigare.

  Pjesa e poshtme e faqeve – Puçrrat në pjesën e poshtme të faqeve mund të kenë lidhje me ushqimin jo të shëndetshëm.

  Mjekra – Edhe puçrrat e mjekrës mund të lidhen me ushqimin, prandaj kujdes me hajet e yndyrshme.

  Midis vetullave – Puçrrat e kësaj pjese mund të shprehin sëmundjen e mëlcisë. Mbani llogari për ushqimin tuaj, shmangiuni djathit, qumështit, gjalpit dhe vajit./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...