10.4 C
Pristina
14.6 C
Zurich
More

  Çaji i gjelbër kundër erës së keqe të gojës

  spot_imgspot_img

  Kjo pije e shëndetshme neutralizon bakteriet dhe erën e pakëndshme!

  Një nga mbrojtësit më të mirë kundër erës së pakëndshme të gojës është çaji jeshil, i cili ndihmon për të hequr qafe atë. Teknika me të cilën kjo pije neutralizon erën e keqe është se ajo vepron si zbutës dhe hidratues për fytin tuaj dhe neutralizon bakteriet që ndodhen në gojën tuaj.

  Çaji i gjelbër është arsyeja pse gjithmonë duhet ta konsumoni, veçanërisht nëqoftëse keni takime të ndryshme, si ato private apo të biznesit. Mos lejoni veten të vini në situatë të pakëndshme duke u etiketuar si person i cili nuk kujdeset për higjienën personale, por para çdo vizite apo ndonjë ngjarje të rëndësishme përgatitni një qese me çaj të gjelbër.

  Nëse dëshironi që lufta kundër erës së keqe të gojës të jetë efektive, mos i hidhni çajit sheqer ose mjaltë. Vetëm në verzionin e “pastër” të tij, çaji i gjelbër mund të zëvendësojë ujin që shpërlan dhe eliminon frymën apo erën e keqe.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...