-6.7 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  Artisti që fsheh strijat duke bërë tatuazh me ngjyrën e lëkurës

  spot_imgspot_img

  Lëkura e trupit pëson ndryshime, ku humbet elasticitetin natyral dhe pëson “shkëputje” të quajtura ndryshe strija, të cilat kanë një ngjyrë që varion nga e kuqe në të bardhë.

  Shfaqen si pasojë e ndryshimeve të papritura në peshë, shtatzenisë, pubertetit, etj. Rikthimi i lëkurës në gjendje fillestare është shumë e vëstirë edhe për dermatologët më të mirë. Por artisti i tatuve, Rodolpho Torres ka marrë shumë vëmendje kohët e fundit duke prezantuar tekniken e tij të ashtuquajtur Nano Color Infusion. Ai përdorë një laps digjital për ti fshehur shenjat e strijave.

  Shikoni videot më poshtë për të parë procedurën//www.kosovarja.ch//

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...