19.7 C
Priština
More

  Artisti që fsheh strijat duke bërë tatuazh me ngjyrën e lëkurës

  spot_imgspot_img

  Lëkura e trupit pëson ndryshime, ku humbet elasticitetin natyral dhe pëson “shkëputje” të quajtura ndryshe strija, të cilat kanë një ngjyrë që varion nga e kuqe në të bardhë.

  Shfaqen si pasojë e ndryshimeve të papritura në peshë, shtatzenisë, pubertetit, etj. Rikthimi i lëkurës në gjendje fillestare është shumë e vëstirë edhe për dermatologët më të mirë. Por artisti i tatuve, Rodolpho Torres ka marrë shumë vëmendje kohët e fundit duke prezantuar tekniken e tij të ashtuquajtur Nano Color Infusion. Ai përdorë një laps digjital për ti fshehur shenjat e strijave.

  Shikoni videot më poshtë për të parë procedurën//www.kosovarja.ch//

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...