Aktorja kosovare me famë ndërkombëtare, Arta Dobroshi, është bërë nënë për herë të parë.

Ajo dhe bashkëshorti, Shkumbin Jakupi, janë gëzuar me ardhjen në jetë të një djali.

Çifti e ka pagëzuar beben me emrat Tom Engjull.

Lajmin se aktorja është bërë nënë, e ka shpërndarë klinika private në Prishtinë, në të cilën Arta ka vendosur të kryej lindjen.