6.4 C
Priština
More

  Arsyet për të cilat femrat vendosin të tradhtojnë

  spot_imgspot_img

  Kënaqësia e nevojave personale, sjellja narcisoide dhe mbajtja e çorapeve në krevat, janë shprehi nga të cilat femrat më së shpeshti vendosin të tradhtojnë, ka treguar një studim i cili për temë ka pasur aferat jashtë martesore.

  Sipas rezultatit të studimit në të cilin kanë marrë pjesë 4000 veta, femrat mungesa e kënaqësisë seksuale me partnerin do ti shtyjë të kërkojë ‘anash’, ndërsa më shumë se 65 për qind e pjesëtareve të gjinisë së butë kanë thënë që do të mendonin për tradhti nëse partneri në krevat do të sillej si ‘jo xhentëlmen’. Kjo përfshinë vjedhjen e mbulesës, insistimi në mënyrën e seksit që vetëm ati i konvenon, më pas ‘fjalët e fëlliqa’ ku ato ndihen vetëm si objekt.

  Ndër top arsyet është edhe sjellja jokreative në krevat prej të cilit seksi gjithmonë duket i njëjtë dhe bëhet si ‘rutinë’, si dhe tejkalimi i para lojës, kanë treguar rezultatet e këtij studimi britanik. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...