Me siguri shume nga ju e adhurojne lekuren e paster dhe pa defekte te Almeda Abazit. Miss-i shqiptar qe ka luajtur neper filma ne Turqi i duhet te tregoje kujdes per fytyren. Ajo ka treguar qe eshte shume e kujdesshme me fytyren dhe perpiqet ti jape kujdesin qe duhet. Almeda nuk fle kurre me make up. Ajo ka treguar se pastrimi i fytyres eshte gjeja qe nuk harron te beje kurre. Pervec te tjerash, Almeda ka thene se preferon te perdore gjerat Bio. Cdo dite ben scrub me kafe turke dhe vaj ulliri. 


Madje ajo ka nje maske te preferuar, te cilen e pergatit ne shtepi cdo jave.
Almeda perzien :

kafe turke

kanelle

mjalte

e verdhe veze

shume pak kos te trashe


Perzjejme perberesit dhe behet nje tip kremi i trash. Aplikohet ne fytyre per 20-30 minuta dhe me pas shpelahet fytyra me uje te bollshem.
Madje kete maske ajo ja aplikon edhe bashkeshortit te saj, yllit turk te telenovelave aktorit Tolgahan Sayışman.

Burim: GJITHCKA MBI FLOKET,HAIR STYLE ERI