-5.6 C
Priština
-0.7 C
Zürich
More

  Almeda Abazit tregon për maskën që e përgatit vetë në kushte shtëpie

  spot_imgspot_img

  Me siguri shume nga ju e adhurojne lekuren e paster dhe pa defekte te Almeda Abazit. Miss-i shqiptar qe ka luajtur neper filma ne Turqi i duhet te tregoje kujdes per fytyren. Ajo ka treguar qe eshte shume e kujdesshme me fytyren dhe perpiqet ti jape kujdesin qe duhet. Almeda nuk fle kurre me make up. Ajo ka treguar se pastrimi i fytyres eshte gjeja qe nuk harron te beje kurre. Pervec te tjerash, Almeda ka thene se preferon te perdore gjerat Bio. Cdo dite ben scrub me kafe turke dhe vaj ulliri. 


  Madje ajo ka nje maske te preferuar, te cilen e pergatit ne shtepi cdo jave.
  Almeda perzien :

  kafe turke

  kanelle

  mjalte

  e verdhe veze

  shume pak kos te trashe


  Perzjejme perberesit dhe behet nje tip kremi i trash. Aplikohet ne fytyre per 20-30 minuta dhe me pas shpelahet fytyra me uje te bollshem.
  Madje kete maske ajo ja aplikon edhe bashkeshortit te saj, yllit turk te telenovelave aktorit Tolgahan Sayışman.

  Burim: GJITHCKA MBI FLOKET,HAIR STYLE ERI

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...