Përbërësit:

1 paketim tuna (e konservuar)

2 petë trotilla integrale

Sallatë e gjelbër

1 domate e vogël e copëtuar

½ e filxhanit perime mix (karrotë, bizele, misër, fasule e zezë)

¼ e qepës së kuqe, e grirë

3 ullinj të copëtuar

½ e lugës së çajit mustardë

1 lugë gjelle kos të trashë

 

Përgatitja:

Në një enë të thellë hidhni perimet, tunën, kosin, mustardën dhe pak piper të zi.

Në një tigan të ngrohur, vendoseni tortillën për ngrohje në të dyja anët.

Më pas në një pjatë, vendoseni tortillën, fletën e sallatës së gjelbër dhe mbushjen.