12.7 C
Priština
More

  A e dini se cila është ngjyra më e mirë për takimin e parë?

  spot_imgspot_img

  Të gjithë e dimë rëndësinë e njyrës dhe si ajo ndikon në perceptimin e të tjerëve për ju. Sfida për të zgjedhur veshjen e përsosur për një rast të veçantë është mundim i mjaftueshëm, duke i shtuar psikologjinë e ngjyrës atëherë bëhet sfide e pamundur.

  Për të luajtur më sigurtë, shpesh e zgjedhim atë themeloren – klasiken. Nga gishtat në kokë vishuni me të zezë, me lara të bardha diku-diku, dhe kjo është uniforma jonë e preferuar. Ndërsa këtë mendim e përforcon pyetësori që e bëmë, nga i cili u vërtetuam se – e zeza është ngjyra më e mirë.

  E zeza është udhëheqëse gati për çdo kualitet pozitiv, përfshirë vetëbesimin, intelegjencën dhe seksapilitetin, që e bën atë universale për gjithçka (nga intervistat deri tek dasmat). Nëse dyshoni në këshillat e tona, Quartz ka zbuluar preferencën pozitive të së zezës të bazuar në gjetje shkencore.

  E kuqja ishte e preferuara e femrave dhe meshkujve kur u pyetën se çfarë shohin si më tërheqëse tek gjinia e kundërt. Sidoqoftë, arroganca dhe mungesa e intelegjencës ishin mbresat e para për ngjyrat e zjarrta, duke i bërë një opsion sekondar për parametrat profesionale.

  Ngjyrat që kurrë nuk duhet ti veshni kur dëshironi të leni përshtypje janë ngjyra kafe dhe portolalli./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...