24.1 C
Pristina
23.5 C
Zurich
More

  A dini të lani furçën e flokëve? Kështu do t’i eliminoni papastërtitë

  spot_imgspot_img

  Ekspertët thonë se furçat e flokëve shpesh harrohen të pastrohen rregullisht. Besoni apo jo, ato duhet të pastrohen tri deri në katër herë në muaj. Kështu mund ta pastroni lehtë furçën tuaj.

  Ekspertët rekomandojnë t’i lani rregullisht krehrat dhe furçat e flokëve, dhe kjo është çdo javë deri në 10 ditë, transmeton Telegrafi.

  Ju nevojiten vetëm:

  ▪ Një tas
  ▪ Sodë bikaerbonati

  Udhëzime për pastrim:

  ▪ Ngrini butësisht flokët nga furça me majën e një lapsi.

  ▪ Pastroni furçën e flokëve.

  ▪ Nxehni 4 gota ujë (0,8 l).

  ▪ Shtoni tri lugë sodë bikarbonati në ujin e nxehtë.

  ▪ Vendosni furçën në përzierje.

  ▪ Eliminoni butësisht papastërtitë nga sipërfaqja e furçës me dorë ose me një furçë tjetër.

  ▪ Lëreni të thahet.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...