28.6 C
Priština
More

  A dini të lani furçën e flokëve? Kështu do t’i eliminoni papastërtitë

  spot_imgspot_img

  Ekspertët thonë se furçat e flokëve shpesh harrohen të pastrohen rregullisht. Besoni apo jo, ato duhet të pastrohen tri deri në katër herë në muaj. Kështu mund ta pastroni lehtë furçën tuaj.

  Ekspertët rekomandojnë t’i lani rregullisht krehrat dhe furçat e flokëve, dhe kjo është çdo javë deri në 10 ditë, transmeton Telegrafi.

  Ju nevojiten vetëm:

  ▪ Një tas
  ▪ Sodë bikaerbonati

  Udhëzime për pastrim:

  ▪ Ngrini butësisht flokët nga furça me majën e një lapsi.

  ▪ Pastroni furçën e flokëve.

  ▪ Nxehni 4 gota ujë (0,8 l).

  ▪ Shtoni tri lugë sodë bikarbonati në ujin e nxehtë.

  ▪ Vendosni furçën në përzierje.

  ▪ Eliminoni butësisht papastërtitë nga sipërfaqja e furçës me dorë ose me një furçë tjetër.

  ▪ Lëreni të thahet.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...