6.4 C
Priština
More

  5 shenjat, që puna ndikon keq në ju!

  spot_imgspot_img

  Meqënëse jeta moderne është shumë e vështirë dhe kaotike, edhe pesë ditë pune në masë të madhe mund të ndikojnë në ju dhe shëndetin tuaj. Kështu provoni të kujdeseni maksimalisht për veten. Dhe në qoftë se ju gjeni veten në ndonjë nga këto simptoma, atëherë është koha për të menduar për shëndetin e tuaj.

  KENI RËNË NË LETARGJI
  Ndjenjat e letargjisë dhe lodhjes janë shenja e parë që ju jeni duke e ekzagjeruar me punë. Përveç kësaj, nuk fle tetë orë në natë, dhe të ushqyerit joadekuat në punë është një tjetër tregues. Këto janë të gjitha shenjat e sigurta që jeni duke e shtyer veten mbi limit.

  MUNGESA E ENTUZIAZMIT
  Kur punoni shumë shpejt,, vjen deri tek tejkalimi, dhe më nuk kënaqeni më punën tuaj. Kjo mund të ndikojë edhe në marrëdhëniet me familjen dhe miqtë. Puna aq shumë ju lodh sa që nuk ka vend për lumturinë të cilën e bëjnë gjëra të vogla.

  JENI DEPRESIVE
  Sinjal serioz mund të jetë gjithësesi depresioni. Ankthi është një shenjë se ju keni arritur kufirin përtej të cilit nuk ka më tej. Dëshironi që të japni dorëheqje, por nuk mundeni, sepse keni nevojë për të holla. Asgjë nuk ju bën të lumtur. Vazhdimisht ndjeheni i brengosur dhe nuk i gëzoheni të ardhmës, sepse nuk e shihni kuptimin në të.

  JETA SEKSUALE ËSHTË PASIVE
  Nëse jeni të zhytur plotësisht nga puna juaj që ndërkohë ju duket tepër e bezdisshme do të shihni se si ajo ndikon në jetën seksuale. Kur arrini në shtëpi menjëherë do të shtriheni në shtrat dhe të shikoni TV. Stresi fizik dhe psikik së pari lënë pasojat në jetën tuaj seksuale.

  JETA E DOBËT SOCIALE
  Daljet dhe kafet me shokët është diçka që gjithmonë e më pak bëni. Dhe kur dilni vetëm mendoni se kur do të ktheheni në shtëpi dhe të shtriheni në shtratin tuaj. Mungesa e interesit për shoqërimin me njerëz është një nga personazhet kryesore që tregojnë që jeni të ngopur me punë. /kosovarja.ch/

  Artikulli paraprak
  Artikulli tjetër

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...