-5.6 C
Priština
-0.7 C
Zürich
More

  Si të djegni kalori me truke!

  spot_imgspot_img

  Me lëvizje të vogla në kryerjen e aktiviteteve tuaja të përditshme,
  ju do të djegni kalori ekstra …

  Përveç palestëres dhe një diete të shëndetshme, ka truke të vogla të cilat në afat të gjatë ofrojnë rezultate të mahnitshme. Ndoshta numri i kalorive të djegura nuk është numri treshifror, por nuk duhet të mashtroheni, në qoftë se e bëni këtë për çdo ditë, shumë më shpejt ju mund të arrini pamjen tuaj ideale.

  Dietologu Heather Bauer rekomandon 8 truke sekrete për shpenzime shtesë të kalorive! Futini të paktën disa prej tyre në jetën tuaj të përditshme.

  Ngritja e shpejt
  Kërcimi është një mënyrë e shpejtë dhe e lehtë për të djegur kalori. Bëjeni këtë lëvizje kur zgjoheni nga shtrati, ose, gjersa jeni duke pritur që të vlon uji për kafe. E kuptoni – nuk ka nevojë për përkushtimin e kohës shtesë të jetës suaj, vetëm kërceni përgjatë rrugës.
  Numri i kalorive të djegura: 10 kalori për minutë.

  Galiç me fen
  Tharja e flokëve, veçanërisht nëse ajo është e gjatë, ajo mund të zgjatë pafund. Vrisni dy zogj me një gur duke bërë galic, apo edhe më të lehtë – praktikoni që të qëndroni në pozitën gjysmëulur, përderi sa feni e bën punën e tij.
  Numri i kalorive të djegur: 100 kalori për pesë minuta

  Puna me gishtërinj
  Ndërsa jeni ulur në tavolinën e punës, trokitni lehtë me këmbën tuaj në dysheme. Bëjë atë 25 herë me njëren dhe pastaj edhe 25 me këmbën tjetër.
  Numri i kalorive të djegur: 24-30 kalori.

  Përfitoni nga reklamat
  Në vend që të mërzitenni që serialin tuaj të preferuar e kanë ndëprerë përsëri reklamat, kthejeni situatën në favorin tuaj. Zgjohuni dhe bëjini hap pas hapi disa herë. Gjatë një ore të programit televiziv, reklamat përgjithshëm mund të zgjasin më shumë se 20 minuta! Kështu që ju do të keni mjaft kohë për të shtrënguar prapanicën dhe këmbët.

  Numri i kalorive djegur: 120 kalori edhe më shumë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...