-1.2 C
Priština
-2.8 C
Zürich
More

  Buzkuqët më modernë

  spot_imgspot_img

  Lëreni pas klasiken, provoni ngjyrat çmendura të buzëkuqëve! Janë moderne, bëjnë të dukeni më të reja dhe shkojnë me kohën me diell…

  Ngjyra e lëkurës është gjithmonë në trend
  Ky është një opsion i shkëlqueshëm për femrat të cilat duan minimalizëm. Vendosni buzëkuq me ngjyrë që është e ngjashme me ngjyrën tuaj natyrale të buzëve. Në atë mënyrë buzët do të duken të theksuara, mirëpo jo edhe të jenë në plan të parë.

  Në mes tjerave, për meshkujt më tërheqëse janë mu femrat me buzëkuq me ngjyrë lëkure.

  Ngjyrat e frutave të malit janë hit
  Kjo nuk është as ngjyra e kuqe, as rozë, e as vjollce, por diçka në mes. Kjo është ngjyra e frutave të malit, kurse tekstura e buzëkuqit mund të jetë edhe më intensive, diskrete apo e shkëlqyer, ashtu siç juve do t’ju pëlqejë.
  Kjo nuancë shkon shkëlqyeshëm me secilin stil të grimit dhe me çfarëdo kombinimi të modës.

  E kuqe koralore
  Buzëkuqin me ngjyrë të kuqe koralore munden ta mbajnë edhe femrat ekstravagante, ato më të tërhequra, por edhe ato romantike. Ngjyra i përgjigjet edhe atyre me lëkurë më të mbyllur apo më të hapur, bruneve dhe bjondinave. Duket shumë bukur në lëkurë të rrezitur. Nëse jeni të lodhura, vendosni buzëkuq me ngjyrë të kuqe koralore, dhe për momentin do të dukeni më e freskët.

  Pink dhe do të jeni në qendër të vëmendjes
  Ngjyra në mes të rozës dhe asaj vjollce është ideale për femra të cilat duan që të jenë në qendër të vëmendjes. E cka është më e mira – ju rrin shumë bukur të gjitha llojeve të lëkurës. Nëse jeni përcaktuar për buzëkuq me këtë ngjyrë, grimi rreth syve le të jetë diskret. Gjithashtu, është moderne edhe nuanca vjollce e ndritshme.
  Ajo më së shumti vjen në shprehje në tenin e mbyllur, mirëpo edhe ato me ten të hapur mund ta mbajnë pa problem./kosovarja.ch/

   

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...