-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  4 mënyrat e testuara si t’i përforconi thonjtë e dëmtuar dhe të shkatërruar

  spot_imgspot_img

  Duhet të dini se cilësia e thonjve ndikon mjaft në stilin e jetës suaj. Megjithatë, ekzistojnë disa mënyra se si t’i përforconi ato dhe së fundmi, të arrini që t’ju rriten sërish. 

  1. Pini ujë

  Edhepse ju tashmë e dini se duhet të pini ujë rreth 1.5 litër në ditë që të jeni të shëndetshëm dhe të bukur – është shumë e rëndësishme që ju të dini se uji është i dobishëm dhe ndikon në cilësinë e thonjve. Vazhdo në faqen 2

  2. Proteina bimore

  Për thonjtë me më shumë shkëlqim, janë të nevojshëm proteina bimore të cilat do t’i gjeni sidomos tek fasulja. Konsumi i një porcioni në javë, është i nevojshëm që të keni thonj të bukur dhe të shkëlqyer.Vazhdo në faqen 3

  3. Kujdesi

  Përveç që është e rëndësishme hidratimi nga brenda, thonjtë duhet të mirëmbahen edhe nga jashtë. Zgjedhni krem me bazë vazeline dhe lyeni njëherë në ditë.Vazhdo në faqen 4

  4. Pushoni nga manikyri i thonjve

  Edhepse manikyri apo lyerja e thonjve me llak, mbron thonjtë tuaj, gjithashtu është e nevojshme që të pushoni nganjëherë nga ai. Nëse i keni lyer thonjtë gjatë tërë javës, është mirë që për disa ditë të tëra të mbani thonjtë natyral, pa kurrëfarë efekti nga jashtë./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...