5.2 C
Priština
More

  3 përbërësit që do ju drejtojnë në një gjumë më të mirë

  spot_imgspot_img

  Mundimet dhe përpëlitjet e një nate të trazuar mund të jenë me të vërtetë prishës të ditës. Ja tre përbërësit që do ju drejtojnë në një gjumë më të mirë.

  Mos harroni rëndësinë e gjumit, është koha kur trupi ynë regjenerohet dhe riparohet dhe është ilaçi më i mirë kundër qeseve të varura ndër syve.

  Beneficionet e gjumit janë shumë të gjera, ndërsa ne do ju paraqesim tre sedativë natyral që mund t`i përdorni.

  1. Kamomila

  Dy lloje të kamomilës përdoren për qëllime shëndetësore, të njohur për efektin e tyre qetësues dhe përgjumës, kamomili gjerman dhe ai roman. Krerët e tharë të lules mund të vendosen në ujë që të bëni çaj.

  2. Livando

  Aroma e saj e mrekullueshme që kundërmon si pasditet verore plot me diell, vjen nga lulet dhe gjethet. Lulet e thara mund të përdoren në qese çaji livando ndërsa vaji mund të përdoret për masazh apo vaskë të ngrohtë.

  3.Triptofanit

  është një amino acid thelbësor që mund të gjendet në ushqime të ndryshme. Triptofanit kombinohet me vitaminë B6, duke u transformusr në serotonin dhe niacin në mëlçi dhe, pasi të vihet në qarkullim, gjëndrra pineale e përdor atë për të bërë melatonin -. Hormoni përgjumës që e duam aq shumë“/kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...