Sezoni i vjeshtës po afrohet dalëngadalë pothuajse në fazën përfundimtare. Mes gushtit dhe fillimit të shtatorit, shumica presin pushimet ideale dhe motin e këndshëm për në deti, dhe nëse i takoni këtij lloji edhe ju, atëherë sigurisht që keni nevojë për disa këshilla rreth blerjes së bikinive, siç edhe na këshillon Olivia Palermo për gjetjen e modelit ideal për veten tuaj!

Kjo femër e famshme, shpesh herë kalon verën nëpër vendpushime turistike ekstravagante duke zgjedhur perlat e fshehura të Mesdheut dhe Paqësorit. Subjekt i interesave tona nuk janë vendet e shtrenjta turistike që viziton znj. Palermo, por kostumet e banjos njëpjesëshe e cila pushon nëpër plazhin dhe anijet luksoze që i merr me qira burri i saj.

Ka një kohë që Olivia preferon modele nga dizajnerë të botës si Lisa Marie Fernandez, bikinit e të cilëve i veshë Victoria Beckham, Selena Gomez dhe Kendall Jenner.

Mbretëresha e modës zakonisht përqëndrohet në modelin e bikinive një-pjesëshe si dhe një-ngjyrëshe, që si rregull gjithnjë ka një detaj të vogël që e bën një fenomen të mrekullueshëm. Në modelet e bikinive që mban Olivia pothuajse gjithnjë ka ndonjë detaj me motive detare.

Nëse keni ndërmend të blini rroba banjo të reja, ndoshta ylli i famshëm Olivia Palermo mund të ju ndihmojë:

Mos harroni “brendet e vogla” – një mënyrë për të gjetur bikini të mira është t’i gjeni ato nëpër dyqane të vogla dhe të pavarura. Ndoshta mund të kenë etiketë të fshehur, por jo edhe cilësinë.

Kostumet një-pjesëshe janë ideale për notim – këto modele janë elegante dhe të mrekullueshme nëse jeni fanse e notit. Megjithatë, nëse dëshironi të merrni ngjyrë, atëherë zgjidhje më e mirë do të ishin kostumet e ndara apo dy-pjesëshe.

Gingham dizajn – katroret në të gjitha ngjyrat e mundshme në stilin gingham janë të patjetërsueshëm në të gjithë larjet. Ajo thekson se posedon më shumë lloje të këtij dizajni dhe thekson se janë shumë praktike dhe mund të vishen në çdo sezonë.

kosovarja.ch