Aroma dhe kujtesa janë dy gjëra që janë të lidhura për njëra-tjetrën. Sikurse nëna juaj që është përkushtuar ndaj aromës së saj unike, me shumë gjasa disa aroma i ndërlidhim me disa meshkuj të caktuar të jetës sonë. Andaj, kemi hartuar një listë me aromat e preferuara që përshtaten me çdo personalitet mashkulli, nga ai lumbersexual, ngjitës energjik në korporatë e deri tëk pensionisti avanturier.

1. Për babanë që vesh kostume të bëra nga rrobaqepësi

Kolonja: Tom Ford Noir Extreme($100)

Aromat:Mandarin, Neroli, shafran, kardamom, arrëmyshk, kulfi indian, jasemini, rozë absolute, qelibar, dru sandali, vanilje.

 

2. Për babanë që spërkatet tepër

Kolonja: Clean Classic For Men ($58)

Aromat: Bergamot, borzilok, shafran, dëllinjë kokrra të kuqe, fletë violet, jasemini, myshk.

3. Për babanë që ka diplomuar i privilegjuar

Kolonja: Ralph Lauren Polo Blue ($105)

Aromat: pjepër de Cavaillon, pjepër i holluar me ujë, kastravec, mandarinë, barbarozë, borzilok lulemine, larë kamoshi, myshk, dru qelibar, patchouli, myshk.

4. Për babanë që konsideron oborrin pas shtëpie si shpellën e tij

Kolonja: John Varvatos Artisan ($84)

Aromat: Clementine siciliane, tangelo, lavandin, pemë e çelur portokalli Murraya indiane, pemë jasemini portokalli, ekstrakt xhenxhefil, kefalis,belambre, serenolide.

5. Për babanë që pi uiski

Kolonja: Vikor & Rolf Spicebomb ($90)

Aromat: Bergamot, grejpfrut, livando, djegës, shafran, elemi, Vetiver, balsam bredhi, duhan.

 

6. Për babanë me hipster mjekërr

Kolonja: The Motley Palo Santo($105)

Aromat: Palo Santo, kamosh, hops, dru palme, tym druri.

7. Për babanë që mban Roleks

Kolonja: By Kilian Intoxicated ($270)

Aromat: kardamom, kafe, kanellë, kafe moka, vanilje, duhani, patchouli.

8. Për babanë që punon në zyrë

Kolonja: Hugo Boss Bottled Intense ($79)

Aromat: mollë, portokall i çelur, barbarozë, kanellë, karafil, dru kedri, dru sandali, Vetiver.

9. Për babanë që merr nga krema e nënës suaj

Kolonja: Acqua di Parma Colonia Assoluta($166)

Aromat: Kardamom, rozë, piper rozë, pimento, jasemini, orkide të egra, ylang-ylang, dru kedri amerikan, patchouli.

10. Për babanë që përdor të njejtën shufër të rrojes për 20 vjet

Kolonja: Giorgio Armani Acqua di Gio ($66)

Aromat: aromë detare, mandarin, neroli, hurmë, rozmarinë, purqark, jasemin, qelibar, patchouli.

11. Për babanë që u pensionua dhe ka jahtë në bregdet

Kolonja: Lacoste L.12.12 Jaune ($70)

Aromat: grejpfrut, mollë Golden Delicious, koriandër, qelibar, vetiver, selvi.

 

12. Për babanë që sërish del në takime romantike

Kolonja: Yves Saint Laurent L’Homme ($67)

Aromat: Bergamot, kedri, xhenxhefil ibardhë, lule borzilok, piper i bardhë, gjethe violet, dru kedri, vetiver haitian, bathë tonka.

13. Për babanë që komandon

Kolonja: Creed Aventus($290)

Aromat: bergamot italian, mollë frenge, ananas mbretëror, trëndafila, thupër, jasemin maroken, patchouli, myshk, myshk lisi, ambergris, vanilje.

Foto: popsugar