24.8 C
Priština
27.4 C
Zürich
More

  10 minuta në natyrë reduktojnë sresin dhe ankthin

  spot_imgspot_img

  Nëse ecën ose ulesh në natyrë për 10 – 50 minuta redukton zemërimin, frikën dhe stresin.

  Ekspozimi ndaj natyrës sjell disa përmirësime në shëndet si: ulje të rrahjeve të zemrës, presionit të gjakut, hormoneve të stresit, ankthit dhe numrin e vdekjeve.

  Studimet kanë zbuluar se edhe një bimë në dhomë ka ndikim të madh në stresin dhe ankthin.

  Nëse dëshironi të largoni stresin ose të përmirësoni shëndetin mendor shkoni në natyrë dhe kaloni pak kohë atje.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...