-1.3 C
Priština
-3.1 C
Zürich
More

  Vaji i sojës për lëkurë mbas moshës 30 vjeçare ilaqi me i mirë

  spot_imgspot_img
  Për shkak të ndotjes së ajrit, dietës së varfër, rrezeve të dëmshme UV, shumica e njerëzve e kanë lëkurën e fytyrës të lodhur dhe pa jetë, duke filluar që nga mosha 30 vjeçare.
  Kjo është koha kur duhet të fillojë përdorimi i vajit të sojës, i cili ndihmon në rigjenerimin e qelizave dhe i jep shkëlqim lëkurës.
  Vaji i sojës ndihmon në shërimin e dëmit, që është bërë në lëkurë nga ndotja ose ekspozimi ndaj diellit.Vaj i sojës përmban antioksidantë, të cilët ndihmojnë në ruajtjen e shëndetit të lëkurës dhe i japin shkëlqim të veçantë fytyrës.
  Vitamina E dhe Vitamina B kompleks pengojnë zhvillimin e paraqitjes së rrudhave.
  Gjithashtu, duke ngrënë produkte me bazë soje do të mbroni lëkurën, do të ulni sasinë e kolesterolit dhe rrezikun e arteriosklerozës, infarktit.
  Konsumimi i vajit të sojës shton përqëndrimin dhe kujtesën, zhvillon masën muskulore dhe kockat.

   Anila Mirdita, Esteticiene e certifikuar, BioNatural Shop

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...