-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Mrekullitë e jargës së kërmillit

  spot_imgspot_img
  Studiuesit kanë zbuluar se jarga e kërmillit të bën mirë për lëkurën dhe e konfirmojnë faktin se jarga e kërmillit të lëmon lëkurën, sepse fermerët kilian kanë që para vitit 2006 që e përdorin atë si krem për të mbajtur lëkurën e butë dhe të lëmuar.
   Kremi me jargen e kermillit ka cilesi unike sepse permban ne menyre krejtesisht natyrale komponente qe jane perdorur prej vitesh per pergatitjen e kremit per kujdesin e lekures te tilla  si:  kolagjeni, allantoin (veti qetesuese dhe elasticitet), elastine, vitamina A, C, E, acid glycocil (stimulon prodhimin e kolagjenit) dhe nje antibiotik natyral me fuqi dizinfektuese.
   Jarga e kermillit eshte nje nga substancat me te mira per kujdesin dhe rigjenerimin e lekures, permban antioksidante te afte per te ngadalesuar procesin e plakjes duke eleminuar radikalet e lira dhe permbajtja e tij me vitamina eshte thelbesore per t’i rikthyer lekures nje pamje te shendetshme, te re dhe te tonifikuar.
  I jep tonin lekures dhe lufton rrudhat e para me nje efekt lifting natyral, luan rol veprues ne rinimin e lekures se fytyres, perreth syve dhe buzeve, zbut rrudhat e mimikes, por mbi te gjihta redukton dukshem shenjat e akneve, te lise se dhenve (lia e ujit), plaget, skuqjen dhe djegien nga dielli. Tek femijet largon skuqjet qe shkaktohen nga pelenat.
  Perthithet shpejt nga lekura, nuk ka arome, jo i yndyrshem dhe hypoallergenic. Nuk le njolle  ne rroba dhe ne fytyre, pra mund te perdoret edhe para grimit apo kremit mbrojtesit ndaj diellit. I shkelqyer per perdorim pas diellit sepse rifreskon dhe ndihmon ne nxirjen.Nese perdoret ne lekuren e trupit, lufton venat me varice, ul enjtjen duke i lehtesuar dukshem. Redukton celulitin.
  Menyra e perdorimit: para se te aplikoni kremin me jargen e kermillit pastroni lekuren me nje pastrues te mire ose uje te ngrohte dhe sapun ph neutral, ne sasine e duhur, pa e tejkaluar, ne zonen e interesuar, 2 here ne dite (ne mengjes dhe ne mbremje).Kremin e gjeni ne Natural BioShop!

  Nga Anila Mirdita

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...