-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Truket efektive për të fshehur hijezimet e errëta rreth syve

  spot_imgspot_img

  Pa marrë parasysh se sa fleni, ju nuk mund që të largoni hijezimet e errëta rreth syve? Disa njerëz thjeshtë e kanë rrethin e syve më të theksuar dhe më të errët, por kjo nuk do të thotë se nuk është koha për të mësuar se si ti fshihni dhe në atë mënyrë freskoni pamjen tuaj.

  1. Harrojini korrektorët e trashë
  Për të fshehur rrethet e syve të errëta keni nevojë për krema të buta korrektuese. Më të mirat janë ato që vijnë me një furçë ose në një kuti. Korrektorët në stick janë shumë të trashë për këtë zonë delikate dhe mund të theksojnë edhe më shumë këtë pjesë problematike.

  2. Zgjidhni hijen e duhur
  Korrigjuesi shumë i lehtë mund të theksoj më shumë rrethin e errët të syve, prandaj përqendrohuni në ngjyrat që janë të ngjashme me tenin e lëkurës tuaj. Rrethet e syve janë nga  natyra të hijezuara me ngjyrë hiri apo rozë e çelët kështu që neutralizoni me hijezues ngjyrë të  verdhë apo bezhë.

  3. Merrni një laps të butë ngjyrë bezhë apo të bardhë
  Pak laps të bardhë apo bezhë brenda kapakut të poshtëm të syrit do të ndihmojnë që fytyra të duket më e freskët dhe patjetër provoni këtë truk të vogël.

  4. Hija e bardhë kundër bazës së hundës
  Në qepallën e sipërme të syrit, në rrënjën e hundës gjithmonë vendosni pak hijezim të bardhë. Ky truk vizualisht do të bëjë sytë tuaj të duken më të mëdhenj, por edhe të tërheqin vëmendjen nga rrathët e errët të syve, shkruan Inex.

  5. Hidheni furçën
  Furça për korrektor është një gjë e shumë e mirë për të fshehur defektet në fytyrë, por shumë grimer thonë se mjeti më i mirë për rrethet e errëta të syve është – gishti. Korrektorin e vendosni nën-rrethin e syve dhe shtypeni me gisht, kurse furçën lejeni për puçrra dhe kapilarët. /gruaja-sot.net/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...