Përbërësit për brumin:

1 lugë gjelle kripë

1 lugë gjelle maja

1 lugjë çaji sheqer

1 lugë gjelle vaj ulliri

2 gota ujë të nxehtë

Miell

Përgatitja:

Përzieni përbërësit dhe shtoni miell deri në formimin e një brumi të fortë dhe jo të ngjitshëm. Lëreni të pushojë për 15 minuta dhe ndajeni në kuleq më të vegjël.

Secilin nga kuleqët, hollojeni në formë rrethore.

Më pas piqini në të dyja anët, në tigan pa vaj. Mbulojini me pecetë.

Mbushjen mund ta bëni sipas dëshirës, por rekomandimi ynë është si më poshtë.

Petët fillimisht I lyeni me jogurt grek dhe vendosni sallatë të gjelbër të grimtësuar. Shtoni mish të bardhë të pulës, të copëtuar (sipas shijes mund ta përgatitni edhe me prezlle paraprakisht). Për fund shtoni tranguj dhe domate të copëtuar.

Mbështjellni në formë roleje, duke ju palosur fundin që të mos bie mbushja.