Përbërësit:

– 2 filxhanë kokrra mielli tërshëre,
– 1 filxhan gjalpë nga kikiriku,
– ½ filxhan mjaltë,
– ½ filxhan belush,
– ½ filxhan bajame,
– 2 filxhanë kokrra të bluara liri,
– ½ çokollate të zezë e grimcuar imët.

Përgatitja:

Imtësoni bajamet dhe çokollatën në aparatin imtësues, shtoni kokrrat e bluara të tërshërës, lirin, gjalpin nga kikiriku dhe mjaltin

Në fund shtoni belushin dhe lehtë e shkurtë tundni.