-5 C
Priština
-3.1 C
Zürich
More

  Top këshilla për bukurinë, nga Scarlet Johansson

  spot_imgspot_img

  Nga shumë preparate të kozmetikës, të cilat ekzistojnë në treg, Scarlet Johansson ka zgjedhur që, lëkurën e saj ta mirëmbaj me limon dhe uthull të mollës.
  Në kohë të lirë, thotë ajo, i pëlqen të lexojë për mirëmbajtjen e lëkurës. Gjithashtu zbulon se më herët ka dashur të bëhet dermatologe. „Kur e ndihmoni dikë, i cili ka probleme me lëkurën, asaj, thjesht i vjen vullneti për jetë “, thotë Scarlet.

  „Kam filluar të lexoj për mënyrat natyrale të mirëmbajtjes së lëkurës. Kjo është përfekte, për ato të cilat nuk dëshirojnë të përdorin preparate kimike, të cilat preparate janë të rekomanduara nga dermatologet“.

  Prodhimet e preferuara nga kuzhina të Scarlet, të cilat i përdor për mirëmbajtjen lëkurës së sajë, janë, limoni dhe uthulla e mollës.

  Lëngu i limonit është i shkëlqyeshëm për zbardhje te lëkurës. Për të mos irrituar lëkurën, Ju duhet ta përzieni atë me ujë. Nëse keni lëkurë problematike apo pore të zgjeruara, mund të ju mund ta përdorni uthullen e mollës, e cila do të ju ndihmoj më shumë”.

  Scarlet, opsesionin e vet me lëkurë e shpjegon nga përvoja e sajë me grimin e fortë që i bëhet gjatë xhirimeve të shpeshta, gjatë të cilave, siç thotë ajo, lëkura e saj mundohet, prandaj preferon që të përdorë produktet nga kuzhina… /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...