Përbërësit:

2 lugë vaj ulliri

1 qepë e grirë

1 degë selino, e grirë

2 thelpinj hudhra, të grira

3 lugë gjelle miell misri

Brokoli të ndara në lule

1 karrotë e grirë në rende

1 litër lëng mishi të viçit

Kripë dhe piper të zi

Përgatitja:

Ngrohni tenxherën dhe hidhni vajin në të. Shtoni qepën, selinon dhe hudhërat. Fërgoni derisa të lëshojnë aromë.

Shtoni miellin e misrit dhe vazhdoni t’i fërgoni edhe për disa minuta. Shtoni edhe lëngun e mishit të viçit dhe përzijeni mirë me tel të kuzhinës.

Lëreni të zihet për 10 minuta dhe më pas shtoni brokolin dhe karrotën. Lëreni të zihet edhe për 4 minuta.

Sipas shijës, shtoni kripën dhe piperin e zi.

Mund të shoqërohet me djath parmezan apo majdanoz të freskët të copëtuar.