Përbërësit:

1 lugë vaj ulliri

1 qepë e vogël, e grirë

1 karrotë e grirë

2 thelpinj hudhra, të grira

1 gotë salcë domatesh

½ gotë kus kus

¼ lugë çaji Cumin

Kripë dhe piper të zi

1.5 lëng mishi

Përgatitja:

Në një tenxhere të ngrohur, hidhni vajin, fërgoni qepër derisa të fillojë të lëshojë aromë. Më pas shtoni karrotën e grirë dhe hudhrat, vazhdoni t’i fërgoni derisa të zbuten të gjitha bashkë.

Shtoni salcën e domateve dhe erëzat, përzijini derisa të valojnë. Shtoni kus kusin dhe lëngun e mishit.

Zijini derisa të vlojë masa dhe largojeni nga nxehtësia.

Sipër vendosni pak majdanoz të freskët.