10.4 C
Pristina
14.6 C
Zurich
More

  Supë Kineze

  spot_imgspot_img

  Nevojitet:

  30 ml vaj susami
  150 gr mish të bardhë të pulës,
  150 gr këpurdha shiitake,
  50 gr karrota,
  50 gr presh,
  50 gr speca të kuq apo të gjelbër,
  50 gr lakër kineze,
  80 gr makarona,
  3 thelba hudhër,
  salcë soje, xhenxhefil, coriander.

  Mishi dhe perimet të lahen mirë, dhe të prehen në copa të vogla. Mishin e pulës e skuqim në vaj susami. Pastaj pak nga pak i shtojmë këpurdhat, karrotat, preshin, specat dhe lakrat kineze, dhe kur të bashkohen të gjithë përbërësit duhet të skuqen mirë. Pastaj i shtojmë salcë soje, hudhër dhe xhenxhefilin e copëtuar dhe koriandër të copëtuar. Plotësoni me 800 ml ujë të nxehtë dhe e lini supën që të vlon. Shtoni makaronat (makarona të gjata petë) dhe zieni për rreth dhjetë minuta. Ju bëftë mirë!

  Artikulli paraprakKëshilla si ta mbroni zemrën tuaj
  Artikulli tjetërSupë minestrone

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...