Nevojitet:

30 ml vaj susami
150 gr mish të bardhë të pulës,
150 gr këpurdha shiitake,
50 gr karrota,
50 gr presh,
50 gr speca të kuq apo të gjelbër,
50 gr lakër kineze,
80 gr makarona,
3 thelba hudhër,
salcë soje, xhenxhefil, coriander.

Mishi dhe perimet të lahen mirë, dhe të prehen në copa të vogla. Mishin e pulës e skuqim në vaj susami. Pastaj pak nga pak i shtojmë këpurdhat, karrotat, preshin, specat dhe lakrat kineze, dhe kur të bashkohen të gjithë përbërësit duhet të skuqen mirë. Pastaj i shtojmë salcë soje, hudhër dhe xhenxhefilin e copëtuar dhe koriandër të copëtuar. Plotësoni me 800 ml ujë të nxehtë dhe e lini supën që të vlon. Shtoni makaronat (makarona të gjata petë) dhe zieni për rreth dhjetë minuta. Ju bëftë mirë!