-6.7 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  Si t’i mbyllni poret për nje lëkure me të pastër te fytyrës – 4 mënyra natyrale

  spot_imgspot_img
  Shumë njerëz kanë pore të zgjeruara në fytyrë. Ekzistojnë disa mundësi për shtrëngimin e tyre me disa mënyra natyrale:

  1. Bëj avull fytyre një herë në javë me kamomil, mente ose rozmarinë. Kjo ndihmon për largimin e papastërtive. Kur të kesh mbaruar, shpëlaje fytyrën me ujë të vakët.
  2. Bëj një maskë fytyre pas avullit, sepse poret janë të hapura dhe maska depërton në thellësi. Maska me argjilë ndihmon në eleminimin e poreve të zgjeruara.Përziej 1/4 e filxhanit me lëng karrote + 1/4 argjilë. Aplikoje në fytyrë, duke përjashtuar zonën rreth syve. Mbaje kështu 20 minuta dhe shpëlaje me ujë të ftohtë.

  ​3​. Lyeje fytyrën me vaj lajthie me anë të një pambuku.
  4. Tonifikoje fytyrën me gel aloe vera, shumë efikas për lëkurat problematike. Gelin e aloes mund ta marrësh nga gjethja e aloes. Aplikoje në fytyrë dhe lëre të thahet.​
  Nga Anila Mirdita

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...