14.1 C
Priština
More

  Si t’i mbyllni poret për nje lëkure me të pastër te fytyrës – 4 mënyra natyrale

  spot_imgspot_img
  Shumë njerëz kanë pore të zgjeruara në fytyrë. Ekzistojnë disa mundësi për shtrëngimin e tyre me disa mënyra natyrale:

  1. Bëj avull fytyre një herë në javë me kamomil, mente ose rozmarinë. Kjo ndihmon për largimin e papastërtive. Kur të kesh mbaruar, shpëlaje fytyrën me ujë të vakët.
  2. Bëj një maskë fytyre pas avullit, sepse poret janë të hapura dhe maska depërton në thellësi. Maska me argjilë ndihmon në eleminimin e poreve të zgjeruara.Përziej 1/4 e filxhanit me lëng karrote + 1/4 argjilë. Aplikoje në fytyrë, duke përjashtuar zonën rreth syve. Mbaje kështu 20 minuta dhe shpëlaje me ujë të ftohtë.

  ​3​. Lyeje fytyrën me vaj lajthie me anë të një pambuku.
  4. Tonifikoje fytyrën me gel aloe vera, shumë efikas për lëkurat problematike. Gelin e aloes mund ta marrësh nga gjethja e aloes. Aplikoje në fytyrë dhe lëre të thahet.​
  Nga Anila Mirdita

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...