13.4 C
Priština
More

  Si të pastroni frymëmarrjen tuaj nga aroma e cigares

  spot_imgspot_img

  Duhanpirja është një zakon aspak i shëndetshëm, pasi dëmton mushkëritë tuaja. Por ka edhe një tjetër problem me të cilin përballen duhanpirësit. Është pikërisht aroma e rëndë që mban goja juaj për shkak të cigares, ndaj më poshtë zbuloni tre mënyra si të shpëtoni prej saj.Lani dhëmbët rregullisht

  Larja e dhëmbëve është diçka që duhet ta bëjnë të gjithë sigurisht. Por për duhanpirësit kjo bëhet edhe më e domosdoshme. Ju duhet të lani dhëmbët të paktën dy herë në ditë dhe t’i pastroni ato rregullisht me fill dentar. Kjo do të ndihmonte në reduktimin e aromës së keqe.

  Përdorni çëmçakëz pa sheqer

  Ky sugjerim është më së shumti për ata që nuk kanë mundësi të lajnë dhëmbët në çaste të caktuara. Nëse ju jeni jashtë, provoni të përdorni çëmçakëz pa sheqer për rreth pesë minuta ose më pak. Duhet pa sheqer sepse bakteret në gojën tuaj e duan sheqerin dhe e përdorin atë për të prodhuar acid.

  Qëndroni të hidratuar

  Është shumë e rëndësishme të pini shumë ujë gjatë gjithë ditës. Kjo do të reduktojë aromën e keqe, buzët e thata dhe dhembjen e grykëve. Ju duhet të qëndroni të hidratuar sepse kjo ndihmon shëndetin tuaj, por tashmë mësuat edhe një arsye më tepër.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...