17.7 C
Pristina
15.5 C
Zurich
More

  Si të dukemi bukur duke u mbrojtur nga Coronavirusi

  spot_imgspot_img

  Gjendja pandemike nuk do të thotë të humbni dëshirën për tu dukur bukur.

  Ekzistojnë forma përmes së cilave, duke u mbrojtur nga virusi Corona, do të dukeni me stil.

  Përdorimi i shallit të mëndafshtë si maskë mbrojtëse, duke e kombinuar me veshjen tuaj, mund të ju bëjë të dukeni yll.

  Madje këtë metodë po e përdorin edhe blogeret e shumta botërore që njihen për ndikimin e tyre në modë.

  Shamitë më ngjyra të hapura, nuk do të ju krijojnë ndjesinë stresuese që ju japin maskat dhe në të njëjtjën kohë ju do të jeni të mbrojtur.

  Kujtojmë se ekspertët kanë rekomanduar përdorim të maskave medicinale vetëm në rastet kur jemi të prekur nga COVID-19, ose në kontakt me të sëmurët.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...