-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Si të bëni pungjë të përsosur si Victoria Beckham

  spot_imgspot_img

  Shamponet kundër zbokthit mund të jenë një mjet efektiv për të zgjidhur këtë problem të shpeshtë, por ndonjëherë janë edhe të dëmshëm. dhe Katie Holmes janë tifozet më të mëdha të tyre.

  Ja se si i floktarja e famshme Amanda Clarke tregon se në cfarë mënyre mund të arrini pamje të përsosura të pungjës.
  Filloni nga krehja e flokëve dhe të bëni një bishtë në majë të kokës (në të majtë).
  Bishtin e shtrëngoni mirë me shiritin dekorativ për flokë, dhe pastaj bëjeni bystekun (djathtas).
  Përdorni llak të flokëve ashtu që në majë të kokës çdo fije e flokut të jetë në vendin e vet. Gjithësesi spërkasni edhe bystekun me llak të flokëve në mënyrë që të mund të rregulloni.

  Përfundojë bishtalecin (bystekun) mbi majën e kokës duke u siguruar që fundi i bishtalecit të jetë mirë i fshehur në mes të pungjës.
  Në fund ndreqeni  frizurën tuaj duke e forcuar bishtalecin me kapëse për flokë dhe me llak flokësh.
  Nëse ndodh që t’ju shpëtojnë disa fije floku, prap duhet ti ri-rregulloni me llak të flokëve. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...