-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Si ta bëni grimin në dimër?

  spot_imgspot_img

  Shmangeni grimin e rëndë në këtë periudhë. Theksimi i syve është veçanarisht i rëndësishëm kur mbani kapelë ose shall.

  Edhepse para nesh kemi edhe shume ditë gri, ditë të ftohta, kjo nuk është arsye që mos ti kushtoni rëndëi bukurisë suaj dhe të shkëlqeni sapo të dalë pranvera.

  Mbrojtja e fytyrës

  Shtresa e pudrës ka efekt të shumanshëm në dimër, sepse tenin e bën më tërheqës, ndërsa lëkurën e mbron nga i ftohti dhe smogu.

  Shkëlqim në buzë, faqe të kuqe

  Shmangni grimin e rëndë në këtë periudhë. Mjafton pak shkëlqim i tejdukshëm në buzë dhe të kuq të butë në faqe.

  Sytë në plan të parë

  Theksimi i syve është veçanarisht i rëndësishëm kur mbani kapelë ose shall. Veni një shtreë të zezë për vetulla, mëpastaj në qerpikë shtoni pak hije të zezë në pluhur, e për shikim më zhbirues veni edhe një shtresë për vetulla.

  Kujdesuni për duart

  Duart më së shumti vuajnë në dimër, ndërsa gjithmonë janë në plan të parë, prandaj nuk guxoni t’i lini anash. Forconi duke i përkujdesur me pudër e cila përmban përbërje natyrale, me bazë të kamomilës dhe verdhashkës (Kalendula mjekësore, lat. Calendula officinalis L.), e cila thellësisht përkujdeset për lëkurën e duarve. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...